Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Pera Müzesi yeni açılan “Bana Bak” ve “Louis Kahn’a Yeni/den Bakış” sergilerine paralel olarak bu hafta iki ayrı etkinlik düzenliyor. Etkinlikleri, “Bana Bak!” sergisine yönelik düzenlenen küratör Nimfa Bisbe Molin eşliğindeki tur ile “Louis Kahn’a Yeni/den Bakış” sergisi kapsamında küratör N. Müge Cengizkan, Jale Erzen ve Ahmet Gülgönen’in katıldığı söyleşi oluşturuyor.

Bana Bak! sergi turu (Ücretsiz, Türkçe çevirili İngilizce)

Pera Müzesi, tüm ziyaretçilerini Bana Bak! ”la Caixa” Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar sergisini, küratör Nimfa Bisbe Molin eşliğinde gezmeye davet ediyor. 7 Aralık Perşembe günü saat 18:00’de gerçekleşecek tur, sanat tarihindeki en eski ifade biçimlerinden biri olan portreyi bir kez daha tartışma zeminine taşıyor.

Louis Kahn’a Yeni/den Bakış sergisine dair söyleşi (Ücretsiz, Türkçe)

Louis Kahn

Louis Kahn’a Yeni/den Bakış: Cemal Emden’in Fotoğrafları – Çizimler ve Resimler sergisi kapsamında, Jale Erzen ve Ahmet Gülgönen, sergi küratörü N. Müge Cengizkan moderatörlüğünde bir söyleşi için bir araya geliyor. Pera Müzesi Oditoryumu’nda 9 Aralık Cumartesi günü saat 15:00’de gerçekleşecek etkinlik, 20. yüzyıl dünya mimarlığının önemli isimlerinden Louis Kahn’ın yapıtlarına ve sanatsal çalışmalarına odaklanıyor.

Jale Erzen, söyleşide Kahn mimarlığının ontolojisine ve bu projeye özel olarak ziyaret edip deneyimlediği yapılara değinecek, sanatçının resim ve eskizlerini dönemin sanat akımları içerisinde değerlendirecek. Kahn’ın öğrencisi ve ofisinde mimar olarak çalışan isimlerden Ahmet Gülgönen ise, mimar ve sanatçı kimliklerini eşzamanlı taşıyan Kahn’ın her iki alanda ürettiği çizim ve eskizlerin bir bütünlüğü olup olmadığını sorgulayacak.

Bana Bak! ve Louis Kahn’a Yeni/den Bakış sergileri 4 Mart 2018’e kadar devam edecek.

 

İLGİLİ HABERLER

Bu portreler “Bana Bak!” diyor

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-20 01:26:24