Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

2017’de Moderat, Roisin Murphy, Nina Kraviz gibi isimleri Zorlu PSM‘ye getiren Sónar Istanbul 2018 versiyonuyla da iddialı. 6-7 Nisan 2018’de gerçekleşecek festivalde Fatboy Slim, Booka Shade, Jon Hopkins, Erol Alkan, Gas, Roosevelt, Shigeto gibi elektronik ismin birçok ünlü ismi daha sahne alacak.

2018’de 25. yaşını kutlayacak müzik, yaratıcılık ve teknolojinin buluşma noktası Sónar Festivali’nin İstanbul ayağına dair detaylar belli olmaya başladı. İşte kesinleşen isimler:

Fatboy Slim

Fatboy Slim, Wiki Commons

“The Rockafeller Skank”, “Praise You”, “Right Here, Right Now” ve “Weapon of Choice” gibi parçalarla rock ve dans müziğinin unsurlarını bir araya getirerek kendisinden önce gelen tüm DJ’lerden çok daha büyük bir kitleye ulaşan Grammy ve Brit ödüllerinin sahibi Fatboy Slim, Sónar Istanbul’un özel konuklarından biri olacak.

Booka Shade, Jon Hopkins ve Erol Alkan

Elektronik müzik sahnesinin son on yılına derin izler bırakan Alman ikili Booka Shade; geleceğin Brian Eno’su olarak görülen, Coldplay ve David Holmes gibi önemli isimlerin albümlerinde prodüksiyon koltuğuna oturan Jon Hopkins; kusursuz DJ’liğin simgesi haline gelen ve aynı zamanda Phantasy Sound plak şirketinin kurucusu olan Erol Alkan…

Gas, Shigeto, Nosaj Thing ve diğerleri

Ambient technonun ikonik ismi Gas; kusursuz notaları, sıcak tonlar ve eletro ritimleri ile buluşturan Roosevelt; enstrümantal hip hop’ın özgün ismi Shigeto; hip-hop ve elektronik müziği bir araya getiren başarılı müzisyen Nosaj Thing; İngiliz elektronik post rock grubu Vessels; deneysel seslerle örülü müzikal kimliği ile fark yaratan Rival Consoles; sinematik temalı müziği ile elektronik müzik sahnesinin heyecan verici ismi Lanark Artefax; garage, grime, hip hop ve house müziği buluşturan setleriyle Flava D; kozmik seslerle örülü müzikal kimlikleri ile Islandman olacak.

6-7 Nisan 2018’de Zorlu PSM’de düzenlenecek Sónar Istanbul programından yeni isimler açıklanmaya devam edecek.

 

İLGİLİ HABERLER

Bir Sónar Festival İstanbul Günlüğü

Sónar festival İstanbul’a geliyor

 

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-22 12:57:23