Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Manço Mimarlık, Süleymanpaşa Belediyesi Hizmet Binası için çizdiği proje ile World Architecture Community Ödülü‘nün (Dünya Mimarlık Topluluğu) sahibi oldu.

Süleymanpaşa Belediyesi Hizmet Binası projesi, jüri ve üyelerin değerlendirmeleri sonucunda İtalya, Yunanistan, Türkiye, Hindistan ve Nijerya’dan mimarların çalışmaları ile birlikte değerlendirildi. “Tasarlanmış” (Designed) kategorisinde 26. Dönem World Architecture Community WA 10+5+X Ödülü‘nü kazananlar arasına girmeyi başardı.

Mimarlık ve şehir plancılığı alanındaki çalışmaları ile uluslararası tanınırlığa sahip Dr. Mimar Süha Özkan tarafından 2006 yılında kurulan ve onlarca farklı ülkeden binlerce mimar, akademisyen ve mimarlık öğrencisinin yer aldığı World Architecture Community’nin onursal üyeleri arasında Mario Botta, Massimiliano Fuksas, Ken Yeang, Fumihiko Maki, Kenneth Frampton, Doğan Hasol, Mehmet Konuralp, Emre Arolat, Gökhan Avcıoğlu gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen isimleri bulunuyor.

10 yıldır düzenleniyor

Birçok farklı ülkede yer alan tamamlanmış ve tasarım aşamasındaki nitelikli mimari projelerin yılda üç kez, onursal üyeler ve daha önceki ödülleri kazananlardan oluşan jürinin ve topluluk üyelerinin oyları ile seçildiği WA Ödülleri 2008 yılından beri veriliyor.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-02-20 01:27:47