Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Forbrydelsen ve Broen gibi yapımların ve bunların yeniden çevrimlerinin gösterdiği başarılı grafik üzerine Nordik etkisinin televizyonlarda zirveye çıktığı 2014’te tanıştık True Detective’le. Matthew McConaughey’ye Oscar verilmesi için evrenin büküldüğü o yıl aktöre dair “romantik komedi oyuncusu” algısının parçalanmasında büyük bir pay oynadı dizi. Matthew McConaughey ile başarılı bir ikili oluşturan Woody Harrelson, senaryodaki boşlukları ve ağır tempoyu yönetmenliğiyle dolduran Cary Fukunaga ve dizinin yaratıcısı Nic Pizzolatto’nun yıllarca süren çalışmasıyla sansasyonel bir başarı elde edildi.

İkinci sezon ise ne senaryosu, ne de başrol oyuncuları Rachel McAdams ve Colin Farrell isteneni verebildi. Fukunaga projeden ayrıldı ve aksayan True Detective HBO’nun tozlu rafları arasında yerini aldı. Daha doğrusu son birkaç güne dek öyle olduğu zannediliyordu. Nic Pizzolatto başarısının tesadüfi olmadığını kanıtlamak istercesine 3 yıllık aranın ardından 3. sezonun başlayacağını ve yeni sezonda Deadwood’un yaratıcısı David Milch ile birlikte çalışacaklarını duyurdu.

Mahershala Ali

Başrol Moonlight’tan

2018’in ikinci yarısında başlayacak üçüncü sezonda başrolü Moonlight (Ayışığı) ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar‘ını alan Mahershala Ali oynayacak. Dizinin asıl gizli silahı ise ikinci sezonda eksik olan gerilim ve şiddet sahnelerindeki estetiği yerine koymak için seçilen Green Room ve Blue Ruin’in senarist ve yönetmeni Jeremy Saulnier olacak. Saulnier dizinin bazı yeni bölümlerini yönetecek.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:20:17