Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

İkinci Yeni’nin tanınmış şairlerinden Cemal Süreya ölümünün 28. yılında, adının yaşatıldığı sokakta, Mod-Ada atölye/galeride anılıyor. Cemal Süreya’nın Kadıköy’de yaşamış olduğu evin bitişiğinde konumlanan galeride şaire ithafen yapılan çalışmaların yanı sıra, Orhan Alkaya da Cemal Süreya’nın şiirlerinden oluşan bir performans sunacak.

Cemal Süreya’yı anma etkinliğine katılan Orhan Alkaya, Ercan Aydeniz, Ragıp Basmaölmez, Ara Güler, Cemil Ergün, Balkan Naci İslimyeli, Turgay Kantürk, Serdal Kesgin, Raziye Kubat, Şevket Sönmez, Nevhiz Tanyeli, İpek Tekil, Metin Üstündağ ve Selahattin Yıldırım’dan oluşan sanatçı grubu çalışmaları ile şairin kişiliğine, kimliğine ve sanatçılığına kendi anlatımları ile göndermelerde bulunuyorlar. 

Şairliğinin yanında yayınevlerinde danışmanlık, ansiklopedilerde redaktörlük, çevirmenlik de yapan Cemal Süreya’ya adanmış, Erkan Doğanay küratörlüğündekiBir Cemal SÜREYA Sergisi: HAYAT KISA KUŞLAR UÇUYOR” 30 Ocak’a kadar Mod-Ada atölye/galeride sürecek.

 

İLGİLİ HABERLER

O Paketine Sığmam / Üçüncü Yeniyi Tartışıyoruz I

Kalben: Garip akımından etkilendim

Zor yaşam koşullarında Ağustos Böceği’ni yeniden düşünmek

 

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-16 21:02:12