Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

1899’da bir başarısızlık öyküsüyle doğan GIF’ler günümüzde sosyal medyanın ve mesajlarımızın vazgeçilmez duygu durum temsilcilerine dönüştü. Birçok uygulamanın kendi içine entegre ettiği Giphy modülüyle onlara çok daha kolay ulaşıyoruz. Peki hatıra fotoğraflarınız veya videolarınız gibi kendi GIF‘lerinizi de saklamak istemez miydiniz?

“Kendin yap” kamera örneği “Instagif NextStep”, hareketli görüntüleri basılı ortama aktarabiliyor. “GIF’lerin Polaroid’i” olarak tanımlanan yeni nesil kamera yaratıcı yazılımcı Abhishek Singh’in icadı. Makinenin bastığı 3 saniyelik GIF’ler ne yazık ki cüzdanda saklamak için biraz fazla kalın ancak çerçeveler lityum pille çalıştığı için sonsuza kadar hareket etme şansları var. Her yeni GIF’i saklamak istemiyorsanız makineye geri takıp yeni bir hareketli görüntü çekmeniz de yeterli…

Evde deneyebilirsiniz

Ürün, en azından henüz, piyasada değil. Fakat Singh “kendin yap” projesini imgur’da detaylı bir biçimde paylaştığı için GIF çekme makinenizi kendiniz yapmayı da deneyebilirsiniz.

Instagif NextStep mucidi tarafından anı biriktirmeye odaklanan bir proje olsa da bu yeni formatı sanatın da bir parçası olarak görmemiz muhtemelen çok uzun zaman almayacak.

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2017-12-15 23:34:54