Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Barış Manço Kültür Merkezi, 12 Ocak akşamı Ruhi Su ile birebir çalışan Dostlar Korosu’nun “Ruhi Su’dan Bize, Bizden Zamana” konserine ev sahipliği yapacak.

1975’te Dostlar Tiyatrosu etkinlikleri bünyesinde Ruhi Su ile bir araya gelen Dostlar Korosu, ilerleyen yıllarda, Ruhi Su yönetiminde “El Kapıları”, “Sabahın Sahibi Var” ve “Semahlar” uzunçalarlarına ses vermiş, konserlerde Su ile beraber yer almıştı. Ruhi Su ile birebir çalışan, 15 korist yıllar sonra tekrar bir araya geldi. 2014 yılından beri çalışmalarına devam eden grup 2017 sonlarına doğru Ruhi Su ile gerçekleştirilen çalışmalarda kayıt altına alınmamış olan türkülerin yanı sıra Yunus Emre, Pir Sultan Abdal‘a ait ve anonim türkülerin yer aldığı uzunçalar (LP) ve CD çıkardı.

Ruhi Su’dan Bize Bizden Zamana” adlı albümle aynı adı taşıyan ücretsiz konser, 12 Ocak 2018 Cuma günü saat 20:00’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

İLGİLİ HABERLER

Bir Cemal Süreya sergisi

 

Daha fazla yazı yok
Lütfen bekleyin.

Bültenimize üye olun

Haber ve etkinliklerimizin bildirimlerini almak ister misiniz? Aşağıdaki kutulara e-posta adresinizi ve isminizi girin, ilk haberdar olan siz olun.
2018-01-16 20:52:54